Як правельно вибрати блок живлення для комп’ютера.
Мало зібрати потужні комплектуючі в корпусі ПК: їх треба ще й правильно заживити. Розповідаємо на які параметри звернути увагу при виборі блоку живлення.
Види блоків живлення.
Виробники корпусів завжди вказують, із яким блоком живлення вони сумісні. Якщо взяти більше, то він банально не поміститься в корпусі. Найпопулярніші форм-фактори такі:
Види роз’ємів.
Блок живлення підключається до всього заліза в комп’ютері. Залежно від типу конектора, вам вдасться запитати тільки певний тип комплектуючих.
“Вибираючи БП, визначтеся з конфігурацією комплектуючих. У будь-якому блоці живлення є основний кабель і хоча б один кабель живлення процесора. Якщо у вас є декілька дисків SATA, підберіть модель з відповідним або великим числом кабелів живлення. Це стосується дисків IDE та CD/DVD-приводів. Якщо у вас є потужна відеокарта або кілька відеокарт, для їхнього живлення можуть знадобитися додаткові кабелі PCI-Express.”
Блок живлення якої потужності вибрати?
Потужність сучасних БП варіюється від 200 до 2400 Вт, кому і скільки буде достатньо?
“Звичайно, це лише приблизні рекомендації, і все залежить від конкретної конфігурації вашого комп’ютера. На щастя, ворожити тут не треба, і багато виробників блоків живлення пропонують власні калькулятори розрахунку потужності. Такий, наприклад, має Be Quiet, Cooler Master, ASUS та багато інших виробників блоків живляння та комплектуючих. Просто вкажіть, які комплектуючі у вас встановлені, та калькулятор видасть необхідну для роботи такої системи потужність..”
Визначаємось із сертифікацією
Що ще треба врахувати? Енергоефективність. Для її оцінки існує спеціальна шкала сертифікації з шістьма рівнями градації: простий, Bronze, Gold, Silver, Platinum та Titanium. Сертифікат визначає ККД блоку живлення: відношення споживаної потужності до вихідної. На російських прилавках зазвичай лежать БП із простими, бронзовими, золотими чи платиновими сертифікатами.
Грубо кажучи, блок живлення на 800 Вт із сертифікатом 80 Plus Bronze видаватиме 800 Вт на виході, споживаючи 975 Вт від мережі та виділяючи 175 Вт тепла. А БП такої ж потужності, але з сертифікатом 80 Plus Platinum видасть ті ж 800 Вт при споживанні лише 889 Вт від мережі та виділення 89 Вт тепла. Загалом особливого сенсу гнатися за топовою сертифікацією немає: для домашнього користування цілком достатньо простого 80 PLUS або 80 PLUS Bronze. Але якщо ви готові витратитися на титановий БП з найкращим ККД – ось вам хороша модель:
Останні коментарі